A asy asy! Podívejte se, jak před lety s běžkami bojovali sparťané Wilfried a Kweuke

Doba letí kupředu, což platí pro každý aspect ehokoliv ve světě. Nejinak je tomu u naší fotbalové ligy. Pryč už jsou asy, kdy jednotlivé týmy v zimě jezdívaly na soustředění běžkovat. Připomeňte si, jak to lo například Leonardu Kweukemu, tehdejší hvězdě Sparty.

Kde ty loňské sněhy jsou, chtělo par se napsat. Už je to nkolik let, co fotbalové týmy z eské republic cestují v zimě na soustředění do zahraničí, Vždy tomu tak ale nebývalo.

Ještě na začátku minulé dekády bylo běžné, e ligové týmy absolvovaly soustředění na horách, kde v rámci kondiční přípravy běžkovaly. V médiích pak bavila nejen fotbalové fanoušky videa, jak jde zimní zábava zejména africkým fotbalistům.

Zimní přípravou si ve Spartě prošli i dva hráči, kteří se nesmazatelně zapsali do clubové historie. V první adě Bony Wilfried, kterému to na běžkách příliš nešlo. Stál na nich totiž poprvé v ivotě.

Nikdo v ivotě jsem na běžkách nestál. Je tu příšerná zima, obzvlášť poté, co jsme o víkendu hráli v hale. Ale co můžu dělat? Je potřeba se připravit na jaro », hlásal tehdy Wilfried, který kvůli několika pádům v lednu 2009 z běžkařského kurzu raději po půlhodině uvolněn.

Le dojem d’Udělal však. Tehdejší kondiční trenér Sparty Aleš Kaplan s nadsázkou žertoval, e za pár treninků bude moci Wilfried reprezentovat Pobřeží slonoviny na zimní olympiádě.

O něco více si užíval zimní dril Leonard Kweuke. Ten se běžkám nevyhnul v lednu 2011. Teprve tehdy poprvé v životě navštívil hory a běžky vzal jako výzvu. Ostatně jej za jeho počínání chválil i tiskový mluvčí Ondřej Kasík, dle něhož si vedl o poznání lépe než Wilfried.

Jak je z níže přiloženého videa patrné, camerunský točník se novinkou ve svém ivotě bavil. Ani však nepočítal, kolikrát spadl. Stěžoval si zejména na jízdu do kopce.

Lidé u nás ani nevědí, e se na lyžích dá i běhat. Nepamatuji si, e bych něco podobného viděl někdy alespoň v televizi. Když jsem byl ve Frankfurtu, měli jsme podobně tvrdou přípravu, ale odehrávala se v teple panělska », nechal se tehdy slyšet Kweuke.

Tatouage zimní příprava byla asto terčem Kritiky, nyní už je téměř nepředstavitelné, e by ji měl některý prvoligový tým absolvovat. Přesto à mělo nco do sebe!

Zdroje : AC Sparta Prague, Aktuálně.cz, iSport, TN.cz

Lazare Abraham

"Pionnier du café. Analyste. Passionné de musique généraliste. Expert du bacon. Organisateur dévoué. Ninja incurable d'Internet. Entrepreneur."

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.