Google nie dogadał się z francuskimi wydawcami, więc zapłaci wysoką karę

Francuski urząd antymonopolowy nałożył na Google karę grzywny w wysokości pół euro milliardaire. Pour effectuer niezastosowania się amerykańskiego giganta do nakazu osiągnięcia porozumienia z wydawcami z Francji w sprawie wykorzystywania ich treści w Google News.

W kwietniu 2020 roku francuski urząd antymonopolowy Autorité de la concurrence wydał decyzję dotyczącą wniosków o zastosowanie środków zapobiegawczych złożonych przez Revue du Syndicat des éditeurs de la presse , Alliance de la presse d’information générale et autres oraz Agence France Presse. Decyzja ta została potwierdzona przez Sąd Apelacyjny w Paryżu wyrokiem z dnia 8 października 2020 roku i stała się ostateczna (cette entreprise Google złożyła skargi kasacyjnej).

jak informuje francuski urząd antymonopolowy, entreprise Google jednostronnie zdecydowała, e nie będzie już wyświetlać fragmentów artykułów, zdjęć i filmów w ramach swoich różnych usług, chyelidba usług, Urząd uznał, e zachowanie to może stanowić nadużycie pozycji dominującej oraz e wyrządziło poważne i bezpośrednie szkody w sectorze prasy. Dostał géant d’Amerykański 7 miésie na dogadanie się z francuskimi wydawcami w sprawie wykorzystywania ich treści w Actualités de Google.

Zobacz : Google znowu podpadło – w EU wszczęto postępowanie antymonopolowe
Zobacz : Google zapłaci 220 millions d’euros kary za faworyzowanie własnych usług w reklamach en ligne

Niestety, Google wciąż nie oferuje lokalnym wydawcom we Francji uczciwej oferty. Podobno opłata, na jaką firma z Mountain View była gotowa, była mniejsza niż to, co płaci za dane pogodowe i definicje ze słowników. W związku z tym Autorité de la concurrence nałożył na Google karę grzywny w wysokości 500 millions d’euros.

Kara w wysokości 500 millions d’euros uwzględnia wyjątkową powagę stwierdzonych naruszeń Oraz sposób, avec Jaki zachowanie Google doprowadziło faire dalszego opóźnienia prawidłowym stosowaniu PRAWA w o prawach pokrewnych, które Mialo na celu lepsze uwzględnienie wartości wydawców treści i Agencji informacyjnych zawartych na platformach. Urząd będzie bardzo czujny w sprawie właściwego wykonania swojej decyzji, ponieważ niewykonanie może teraz prowadzić do okresowych kar pieniężnych.

– czytamy w komunikacie Autorité de la concurrence

Amerykanie mają teraz dwa miesiące na rozpoczęcie negocjacji z francuskimi wydawcami. Jeśli się do tego nie zastosują, za każdy dzień opóźnienia zapłacą karę w wysokości Nawet 900 tys. euro.

Google uważa, e działał w dobrej wierze przez cały czas, więc prawdopodobnie odwoła się do sądu. Przy okazji warto zwrócić uwagę na fact, e gigant z Mountain View osiągnął porozumienie z wydawcami w innych krajach (Australie, Canada i Wielka Brytania), w których wdrożono podobne, jak we Francy.

Zobacz : Kupujesz sur AliExpress ? Poczta Polska doliczy 8.50 zł do każdej przesyłki
Zobacz : UOKiK: T-Mobile ma zapłacić 15 millions zł kary. Jest wyrok sûdu

ródło zdjęć: Walkerssk / Pixabay

Texture rodo : Autorité de la concurrence

Lazare Abraham

"Pionnier du café. Analyste. Passionné de musique généraliste. Expert du bacon. Organisateur dévoué. Ninja incurable d'Internet. Entrepreneur."

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.