Kylian Mbappe z przytupem wszedł w nowy jupe. Coup du chapeau de Gwiazdora, PSG w Pucharze Francji [WIDEO]

Piłkarze PSG w poniedziałkowy wieczór bez problemów wywalczyli clouds do 1/8 finału Pucharu Francji. Piłkarze ze stolicy uporali się z czwartoligowym Vannes OC, zwyciężając 4:0. Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe.

Choć paryżanie mierzyli się z dużo niżej notowanym rywalem, à Mauricio Pochettino nie zamierzał oszczędzać wszystkich gwiazd. Od pierwszej minuty zagrali między innymi Mbappe, Verratti oraz Donnarumma.

Wicemistrzowie Francji od początku mieli przewagę, ale po raz pierwszy bramce rywali zagrozili poważniej dopiero w 24. minucie. Wówczas Petrel obronił strzał Herrery. Po chwili gol gardien gospodarzy poradził sobie także z Wijnaldumem.

W 28. minucie bramkarz Vannes musiał już jednak skapitulował. Z dogrania Mendesa skorzystał wówczas Kimpembe, który otworzył wynik spotkania. Faire przerwy PSG prowadziło dzięki réunion 1:0.

W drugiej połowie pierwsze skrzypce grał Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG podwyższył rezultat w 59. minucie, korzystając z dobrego doggrani Kimpembe. Piłka przeszła jeszcze po rce bramkarza i zatrzepotała w siatce.

Francuz nie zamierzał poprzestać na jednym golu. Przy kolejnych okazjach był bardzo skuteczny – w effectcie skompletował klasycznego hat-tricka, nie dając większych szans Petrelowi.

PSG mogło wygrać nawet wyżej, gdyby Ebimbe nie trafił w słupek w 86. minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0, co oznacza rzecz jasna pewny clouds faworyta. Vannes powinno mieć jednak gola honorowego – w 91. minucie arbitre nie zauważył, e piłka przekroczyła linię bramkową po uderzeniu jednego z zawodników gospodarzy.