Znajd inspirację podróżniczą w lokalizacjach gier wideo

Seria filmów Assassin’s Creed rozgrywa się w wielu rzeczywistych lokalizacjach. (Ubisoft)

Inspiracje podróżnicze od dawna pojawiają się dzięki temu, co widzimy na ekranie, aw dzisiejszych czasach nie tylko filmy i seriale mogą wzbudzić nasze zainteresowanie nowymi miejscami do od. Gracze, którzy uwielbiają podróżować, mogą zauważyć coś więcej niż tylko przelotne podobieństwo między niektórymi z ich ulubionych światów fantasy a dziesiątkami prawd podobietkami prawd.

Paryo, France : Niezwykle popularna seria gier wideo Assassin’s Creed firmy Ubisoft czy science fiction i fikcję historyczną z wydarzeniami i miejscami z prawdziwego wiata. Otoczenie zaledwie kilku z 12 wydanych do tej pory gier obejmuje starożytną Grecję, włoski renaissance i wiktoriańską Anglię. . W grze pojawiają się między innymi Bastylię, Palais de la Cité, Wersal, Cmentarz więtych Niewiniątek, Pałac Luxembourski i Pola Elizejskie. Przedstawiona w Grze wersja katedry Notre-Dame, której odtworzenie cegła po cegle zajęło podobno jednemu z deweloperów Ubisoftu DWA lata, została zasugerowana jako narzędzie, które Architekci i rzemieślnicy mogliby wykorzystać faire przywrócenia katedry po niszczycielskim pożarze Kwiecien 2019 r. Chociaż katedra gry została zmodyfikowana do tego stopnia, e nie była użyteczna, firma wpłaciła 500 000 euros na wysiłki związane z renowacją.

Monteriggioni, Włochy : Assassin’s Creed II tchnie ycie w renesansowe Włochy z przystankami we Florencji, Wenecji, San Gimignano i Forlì, a także w toskańskim mieście Monteriggioni. Po premierze GRY w 2009 roku miasto odnotowało wzrost liczby odwiedzających, którzy chcieli porównać swoje przestrzenie z Tymi, które oglądali ekranie na – pas bardzo, że Biuro turystyczne Monteriggioni zaprojektowało trace pieszą obejmującą atrakcje takie, Jak na zamek i jego szczycie chodniki. mury obronne.

Pologne: Książki autorstwa polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego stały się inspiracją zarówno dla fantasy series Netflix, jak i gry. Wiedźmin 3: Dziki Gon wprowadza graczy do Novigradu, którego nazwa oznacza Nowe Miasto” w kilku słoviańskich językach. Wolne Miasto Novigrad, największe miasto w Ziemi Niczyjej, zostało zainspirowane historycznym Wolnym Miastem Gdańskiem. Gdańsk, zwany też Gdańskiem, był miastem-państwem w okrée wojen napoleońskich w latach 1807-1815 i ponownie w latach międzywojennych 1920-1939. W porcie tego bałtyckiego miasta znajduje się drawniany dźwig, który był używany do podnoszenia ładunków od XV wieku; fikcyjny Novigrad ma uderzająco podobną structureę. Inną cechą prawdziwego Gdańska jest Wyspa Spichrzów, odrodzona w grze jako Hierarch Square. Wnikliwi obserwatorzy dostrzegą podobieństwa w herbach obu miast, czerwonych tarczach zwieńczonych złotymi coronami.

Inne prawdziwe polskie miejsca odzwierciedlone w grze to miasteczko Zalipie pod Tarnowem, którego chaty zdobią motywy kwiatowe, takie jak te w fikcyjnej Dolinie Lipowej. Drewniany wiatrak skrzynkowy w skansenie Maurzyce przypomina wiatrak Luciana. Wschodząca na rzece wrocławska wyspa Piasek, do której prowadzi wąski most, wydaje się prawdopodobną inspiracją dla wymyślonego miasta Oxenfurt.

Wielka Bretagne : Wyścigowa gra wideo firmy Playground Games, Forza Horizon 4, osadzona w rodowisku inspirowanym wiejskimi klimatami Anglii i Szkocji, oferuje coś, czego większość innych gier zaniedbuje: zmianę pór roku. Angielskie miejsca, które można odwiedzić zarówno wirtualnie, jak i osobiście, obejmują wioskę Ambleside i jezioro Derwent w Lake District oraz zamek Bamburgh wzdłuż wybrzeża Northumberland. W grze pojawiają się zabytki z Edynburga w Szkocji, takie jak Scott Monument, Edinburgh Castle i Arthur’s Seat. Pojawia się także Glenn Rannoch w szkockich górach.

Stambuł, Turcja: W grze Naughty Dog Uncharted 2: Among Thieves stara mongolska lampa w tak zwanym Muzeum Pałacu w Stambule wydaje się być kluczem do odnalezienia zaginionej floty Marco Polo. Jego potencjalną inspiracją jest prawdziwe Topkapi Muzeum, stary pałac osmański, który w latach dwudziestych został przekształcony w muzeum narodowe.

Wenecja, Włochy : Chociaż nosi nazwę Altissia, jedna z scenerii piętnastego rozdziału sagi Final Fantasy wyraźnie czerpie inspirację z Wenecji. Oprócz renderowania w grze zabytków, takich jak Bazylika w. Marka, Most Westchnień i ukowate spiralne schody Palazzo Contarini del Bovolo, drobniejsze detale, takie jak znaki drogowe, warsztaty, boutique z modą i gondolierzy z pasiastymi schodami, przywodzimaą La Serenissimaę na myślssima.

Lazare Abraham

"Pionnier du café. Analyste. Passionné de musique généraliste. Expert du bacon. Organisateur dévoué. Ninja incurable d'Internet. Entrepreneur."

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.