Białoruś – Pologne 20h29. Médaille Obona na

Polacy mieli bardzo dobre pierwsze 10 min. Do bramki rywali trafiali Michał Olejniczak, Szymon Sićko, Michał Daszek et Przemysław Krajewski. Po golu ostatniego z kontry Biało-Czerwoni prowadzili 6:3 i szkoleniowiec Białorusi Jurij Szewcow skorzystał z pierwszej przerwy w grze. Obraz gry Polaków nie zmienił się. Nasi reprezentanci grali konsekwentnie swoje : mocno w obronie, skutecznie w ataku. W 12 min Arkadiusz Moryto przymierzył na 8:3, un chwilę później podwyższył z rzutu karnego na 9:4.

Ważna dla obu drużyn była 19 min. Zawodnik Białorusi Mikołaj Aliochin uderzył w twarz Michała Olejniczaka. Po weryfikacji wideo para sędziowska siostry bliźniaczki Charlotte et Julie Bonawentura z Francji ukarała szczypiornistę czerwoną, a następnie niebieską kartką. Polacy starali się wykorzystać kłopoty rywala. W 23 min Krajewski podwyższył na 12:8, un Kamil Syprzak na 14:9. Pierwsza odsłona zakończyła się wygraną Polski 14:11.

Duga połowa rozpoczęła się od bramki Krajewskiego z rzutu karnego (15:11). Biało-Czerwoni nie zamierzali zmieniać swojej gry. Na rodku obrony dobrze prezentowali się Bartłomiej Bis i Maciej Gębala. W polskiej bramce nieźle radził sobie Mateusz Kornecki, który wiele razy wygrywał rywalizację z zawodnikami Białorusi. W 52 minucie bramkę numer 300 w reprezentacji narodowej zdobył obrotowy Kamil Syprzak (25:18). Na placu gry pojawiał się rozgrywający Azotów Rafał Przybylski, zaś w 54 min bramkarz z Puław Mateusz Zembrzycki. Dwa ostatnie trafienia dla reprezentacji Polski zdobył Ariel Pietrasik. Polska pokonała Białoruś 29:20. We wtorek ostatnim przeciwnikiem będą Niemcy. To spotkanie zdecyduje, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w Grupie D.

W niedzielę Niemcy pokonali Austri 34:29 (15:16). Le groupe W prowadzi Polska przed Niemcami.

Białoruś : Sałdacenka, Usik – Kulak 1, Astraszapkin 2, Nikanowicz, Krywenka 1, Jurynok 3, Zajcew, Bialiawski, Karalek 3, Waliupow 5, Samoila, Udawenia, Bochan 2, Gajduczenko 3, Aliochin. Kary : 8 min. Czerwona i niebieska kartka : Aliochin w 19 min (za faul na Olejniczakau).

Pologne: Kornecki, Zembrzycki – Daszek 6, Jędraszczyk, Olejniczak 4, Komarzewski, Bus, Sićko 4, Pietrasik 3, Beckman, Pilitowski, Syprzak 2, Moryto 3, Krajewski 7, M. Gębala, Przybylski. Kary : 2 minutes.