Phenomenal appartient à strzela hat-tricka ! Concertowy mecz Polaka [WIDEO] Pi³ka no¿na

Pozycja Arkadiusza Milika w Olympique Marsylii wydaje się być coraz trudniejsza. W przegranym 1:2 meczu z Lyonem, w którym jego zespół musiał odrabiać straty, Polak wszedł na boisko zaledwie na cztery minuty. Jak wyjaśnił Sampaoli po meczu, « gra bez prawdziwej dziewiątki to najlepsze rozwiązanie dla zespołu ». Dodatkowoklubowi koledzy Milika nie uwzględnili go w adnej z jedenastek, które mieli przygotować dla Jorge Sampaoliego. Francuscy eksperci są podzieleni i część z nich stara się bronić Milika – m.in Ludovic Obraniak.

Zobacz largeo
Eric Abidal pod wrażeniem Polaka. « Sur może być, pas jak Lewandowski, przykładem dla młodych piłkarzy »

Ważne przełamanie Arkadiusza Milika. Idealnie pokonał bramkarza Angers

Olympique Marsylia zanotowała ogromny falstart w meczu ze skazywanym na pożarcie Angers. Goście po 11 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Angelo Fulginiego oraz Nabila Bentaleba, przez co trzecia drużyna ligi francuskiej musiała brać się za odrabianie strat. Jorge Sampaoli zdecydował się na duobreathtników, czyli Arkadiusza Milika oraz Cedrica Bakambu. Reprezentant Polski miał fantastyczną okazję w 18. minucie meczu.

Appartient à otrzymał podanie od Matteo Guendouziego i stanął naprzeciw bramkarza Angers. Były Breathnik Napoli czekał do samego końca na reakcję przeciwnika i sprytną podcinką strzelił gola Kontaktowego. Dwie minuty później Gerson uderzył zza pattern karnego i dał wyrównanie drużynie z Marsylii. Tym samym Arkadiusz Appartient à zdobył pierwszą bramkę w Ligue 1 du 17 października 2021 roku i meczu z Lorient (4:1).

Jeden gol à za mało. Arkadiusz Appartient à zagrał piękny koncert w drugiej połowie

W drugiej połowie spotkania Arkadiusz Appartient à mógł zanotować asystę, natomiaste jego podanie nie zostało wykorzystane przez Cedrica Bakambu. W 70. minucie Olympique Marsylia rozpoczęła szybki atak i Cengiz Under zagrał długą pi³kê do Gersona. Brazylijczyk opanował piłkę i zauważył, że obrońcy i bramkarz Angers są le ustawieni. Pomocnik momentalnie zagrał do reprezentanta Polski, a ten bez większego problemu strzelił na 3:2.

W 78. minucie Milik skompletował hat-tricka, wykorzystując wrzutkę Undera i jednocześnie niezdecydowanie bramkarza Angers. Warto zauważyć, e reprezentant Polski wcześniej cofnął się na środek boiska, eby przejąć piłkę i od razu po podaniu do Turka pobiegł w pole karne. Tym samym Arkadiusz Appartient à został bohaterem Olympique Marsylii i uratował ją z opresji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla OM, a ostatniego gola w meczu strzelił Cengiz Under.

Tym samym Arkadiusz Milik ma już 13 goli w tym sezonie w 21 meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Do tej pory nabitnik był bardzo skuteczny w Pucharze Francji oraz Lidze Europy, gdzie zaliczył odpowiednio pięć oraz cztery trafienia. Jednocześnie reprezentant Polski jest trzecim najlepszym strzelcem marsylczyków w tym sezonie – przed nim jest tylko Dimitri Payet (8) oraz Cengiz Under (7).